Hakkımda

MERT OSMAN BAŞOL

Front End Developer

1992 yılında Ankara’da dünyaya geldim. İlk ve ortaöğretimi burada tamamladım.

Bilgisayar ile tanışmam 1998 senesiyle başladı. Yaklaşık 10-11 yıl kadar gerek oyunlarla, gerek bozup yapmalarla bu makine parçası hayatımın bir parçası oldu. Lisenin başlamasıyla ve benim seçmiş olduğum Bilişim Teknolojileri bölümü dolayısıyla artık mesleğime yönelik çalışmalar yapmam gerekiyordu.

Ve lise yıllarımda bir hırsın kurbanı olarak başladığım bu yolcuğa, lise yıllarımın sonuna doğru para kazanacak hale gelmeye başladım ve bu duyguyu erken yaşlarda tatmak gerçekten mükemmel bir duyguydu. Ardından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ni kazanmam ile birlikte hayatım değişmeye başladı. İlk yılımda Fikir Dükkanı İnteraktif Ajans‘ta işe başlamam ve kendimi geliştirmem ile iş dünyasına ‘Merhaba’ dedim.

Aradan geçen 3 yılın ardından kendimi geliştirebildiğim kadar geliştirdim ve halâ da geliştirmeye devam ediyorum. 2015 sonlarında freelancer olarak çalışmayı bırakarak, Darkod İnteraktif Ajans olarak, kendi şirketimizi kurduk. Şuan dijital kariyerime burada devam etmekteyim.

Çalışma Deneyimleri

Fikir Dükkanı Interactive Agency

2011 - 2012
Front-End Developer

İlk iş deneyimlerime ve kurumsallık çatısı altında çalışmaya başladığım home office tarzı, işten çok eğlence ve dostluk anlayışı benimsenmiş, ders çıkışlarında stres ve kod yazmak için zevk alarak gidilen yer.

Darkod Freelance Ekibi

2012 - Hala
Front-End Darcoder

Tayfun Erbilen ile birlikte kurduğumuz Freelancer çalışanların bir çatı altında toplanmasını amaçlayan ve kaliteli bir hizmet anlayışını benimsemiş olan bir topluluk.

Biltek Tasarım

2013-2014
Front-End Developer

Kaliteli ve hizmet anlayışını benimsemiş olan Biltek Tasarım'ın ekibinde bir süre aktif olarak çalıştım. Sevgili Uğur Yapal ile hala güzel bir dostluğa sahipiz ve ara ara çalışmalara devam etmekteyiz.

Becerileri

HTML
100%
HTML5
90%
CSS
95%
CSS3
90%
SASS
92%
Javascript
80%
Photoshop
85%
Fireworks
80%
Flash
70%
yerli film izle yerli komedi